Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii NaukNagrody i wyróżnienia przyznawane przez IChF


Nie od dziś wiadomo, że rozwój nauki jest gwarancją rozwoju przemysłu i motorem innowacyjnej gospodarki. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby młodzi naukowcy w Polsce mieli szansę na wdrażanie swoich, często pionierskich, pomysłów. Nagrody i wyróżnienia przyznawane przez IchF Państwowej Akademii Nauk mają zachęcić młodych ludzi, studentów, ale nie tylko, do kontynuowania kariery naukowej.

Jednym z najbardziej znanych konkursów, organizowanych wspólnie przez IChF i firmę DuPont, jest konkurs o Złoty Medal Chemii. Jest to bardzo prestiżowy konkurs, adresowany do studentów na najlepszą w danym roku akademickim pracę licencjacką lub inżynierską. Poza złotym, srebrnym i brązowym medalem, przyznawane są też nagrody pieniężne. Wysokość grantów to odpowiednio:

  1. Za pierwsze miejsce autor najlepszej pracy otrzymuje 10 tysięcy złotych
  2. Laureat drugiego miejsca otrzymuje 5 tysięcy złotych.
  3. Laureat trzeciego miejsca dostaje 2,5 tysiąca złotych.

Zainteresowany? Więcej informacji na temat regulaminu konkursu, terminu nadsyłania zgłoszeń, terminu gali finałowej i składu jury, dowiesz się na instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl, musisz tylko przejrzeć przydatne linki, zamieszczone na podanej stronie.

Inną nagrodą przyznawaną przez prezentowany instytut jest Dream Chemistry Award, jest to nagroda międzynarodowa dla młodych chemików, przyznawana wspólne przez warszawski i czeski instytut naukowy. Dlatego coroczne finały poszczególnych edycji konkursu odbywały się albo w Warszawie, albo w stolicy Czech. Na laureatów czekają atrakcyjnie wyglądające statuetki i wysokie nagrody pieniężne. Zwycięzca za najlepszy Projekt Marzenie otrzymuje 10 tysięcy euro. Wszyscy zainteresowani powinni wysłać swoje zgłoszenie do konkursu. Następnie młodzi naukowcy, zakwalifikowani do dalszego etapu konkursu, pod koniec roku, zostaną zaproszeni do siedziby instytutu w Warszawie, aby zaprezentować swoje projekty przed komisją. Władze instytutu serdecznie zapraszają do udziału w konkursie wszystkich młodych naukowców – wizjonerów chemii.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Auto-Blak
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa