ENFOSS PolskaZmiękczacze wody do pracy ciągłej - https://enfoss.eu


Twarda woda może być zagrożeniem, zarówno dla przemysłu jak i pojedynczych gospodarstw domowych. Powoduje bowiem między innymi osady, które mogą wpływać na zwiększone zużycie detergentów. Z kolei w masowej produkcji, skutkiem jest mniejsza trwałość urządzeń. Dlatego niezwykle potrzebne jest zmiękczanie wody, a o tym jak to robić informuje strona enfoss.eu.

 

Istnieją profesjonalne sprzęty, czyli zmiękczacze wody do pracy ciągłej, które przywracają jej bezpieczny i pożądany stan. Ich funkcjonowanie opiera się o tak zwaną kolumnę zmiękczającą, gdzie znajduje się złoże jonowymienne. Są to małe, pomarańczowe kulki o dużej powierzchni aktywnej. Samo złoże to kwaśny kation, a podczas zmiękczania cząsteczki, znajdujące się w wodzie wiążą się ze sobą. W efekcie jony wapnia i magnezu są zastępowane jonami sodu. Gdyby te pierwsze stanowiły całość wszystkich, aktywnych centrów złoża, nie dość że woda i tak stanie się twarda, to samo złoże musi zostać zregenerowane. Dzieje się to, poprzez zastosowanie chlorku sodu, który w ramach przebiegającego procesu wypłukuje niechciane jony prosto do kanalizacji. W ten sposób woda będzie mogła być zmiękczana, a urządzenie właściwie wykona swoją pracę.

 

Niezwykle istotne, że dzięki zastosowaniu sprzętu cały proces odbywa się automatycznie, wraz z określonym przebiegiem wody. Regeneracja trwa do półtorej godziny i podczas tej akcji woda nie jest zmiękczana. Dlatego, w zastosowaniu przemysłowym instaluje się często dwie butle dla opisywanego urządzenia. Podczas gdy jedna może odnawiać swoją funkcjonalność, druga w tym samym momencie pracuje na bieżąco. Co warte podkreślenia, obsługa takiego zmiękczacza jest bardzo prosta i nie wymaga wiele uwagi. Jedynym obostrzeniem, które powinno być przestrzegane jest regularne uzupełnianie tabletek solnych. W przypadku ich braku, sprzęt nie będzie mógł się zregenerować, a co za tym idzie dalej zmiękczać wody. Dlatego zaleca się aby, codziennie sprawdzać ich poziom. Wtedy cały proces będzie przebiegał sprawnie oraz intuicyjnie.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://enfoss.eu
Dodano: 2019-06-10
Telefon: 32 49 48 108
Miejscowość: Żory
Adres: Warszowicka 8a
Kod pocztowy: 44-244

Źródła:
https://enfoss.eu/stacje-zmiekczania-wody/


Podobne Firmy

Hemp Center sp z o.o.
- Chorzów
LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec