HYDROCHEMIA mgr Łukasz ZyskowskiBadanie bakteriologiczne wody - https://analizawody.pl/


Woda, która jest przeznaczona do spożycia przez ludzi, nie może w swoim składzie zawierać niebezpiecznych związków, składników, pasożytów, chorobotwórczych mikroorganizmów. Takie zalecenia zawiera opublikowane w 2007 roku Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Aby wiedzieć, czy woda nie jest w żaden sposób skażona, a zawarte w niej związki nie przekraczają dopuszczalnych norm, konieczne jest przeprowadzanie regularnych analiz. Badanie bakteriologiczne wody wykonuje m.in. laboratorium Analiza Wody.  Dzięki wynikom można stwierdzić, czy w wodzie nie występują organizmy niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Z reguły są to gram-ujemne pałeczki z rodzaju Salmonella czy prątki gruźlicy. Ich zawartość w wodzie może doprowadzić u spożywającego do groźnego zatrucia. W laboratorium oceniane jest także, ile bakterii mezofilnych oraz psychrofilnych występuje w jednym milimetrze wody. Ponadto badanie bakteriologiczne określa takie parametry jak obecność:

  • bakterii z grupy Coli,
  • enterokoków kałowych,
  • bakterii z rodzaju Legionella,
  • przetrwalników beztlenowców redukujących siarczyny.

Każdy zlecający badanie wody musi pamiętać o tym, by jej pobór był odpowiednio przeprowadzony. Tylko wówczas otrzymane wyniki laboratoryjne będą zgodne z rzeczywistym stanem. Przede wszystkim próbki należy pobierać wyłącznie za pomocą pojemników zamówionych w laboratorium. Jako punkt poboru najlepiej wybrać metalowy kran w dobrym stanie technicznym. Równie ważny jest sposób pobierania wody. Zlecający powinien zadbać o to, by w pojemniku została wolna przestrzeń z powietrzem. Zanim wodę dostarczy się do badania, pojemnik z próbką należy trzymać w lodówce. Trzeba też pamiętać, by próbkę dostarczyć do laboratorium w dniu pobrania wody. Szczegółowa instrukcja dotycząca poboru dostępna jest na stronie laboratorium. Można na niej też przeczytać o innych oferowanych usługach, jak np. badanie wody ze studni, do odbioru budynku czy badanie ścieków i osadów ściekowych. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://analizawody.pl/
Dodano: 2019-04-20
Telefon: 33 819 28 64
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Giewont 16
Kod pocztowy: 43-316

Źródła:
https://analizawody.pl/22-badanie-mikrobiologiczne
https://www.czystastudnia.pl/badanie-wody/oferta-i-cennik/
https://www.zbadamywode.pl/czeste-pytania/


Podobne Firmy

Hemp Center sp z o.o.
- Chorzów
LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec